Poziom C1 – zaawansowany (Advanced)

Jeżeli jesteś już na poziomie C1 wg skali CEFR, oznacza to, że Twoja wiedza językowa jest zaawansowana. Wciąż oceniane są wszystkie 4 sprawności: mówienie, pisanie, słuchanie i czytanie. Sprawdź samodzielnie na naszej stronie, kiedy możesz określić swój poziom zaawansowania języka angielskiego lub innego języka obcego jako C1.

Mówienie

Potrafisz wypowiadać się w sposób złożony na różnorodne tematy, Twoja wiedza jest naprawdę rozbudowana. Poruszane tematy i zagadnienia omawiasz w sposób wyczerpujący i zaawansowany. Łączysz fakty, rozwijasz poszczególne elementy swojej wypowiedzi bez dłuższego zastanowienia i w sposób spontaniczny. Twoje wypowiedzi są przemyślane, prawidłowo je rozpoczynasz, rozwijasz i kończysz.

Pisanie

Twoje pisanie na poziomie zaawansowanym C1 jest ustrukturyzowane, a treści są jasno i szczegółowo sformułowane. Nie stanowi dla Ciebie problemu napisanie listu, eseju, wypracowania, prezentacji czy relacji. Potrafisz opisywać rozbudowane stany rzeczy, złożoność danego problemu przedstawiasz z pomocą zaawansowanego słownictwa i konstrukcji gramatycznych, a najważniejsze elementy Twojej wypowiedzi jesteś w stanie podkreślić. Styl tekstów dopasowujesz do odbiorcy, do którego je kierujesz.

Słuchanie

Słuchanie ze zrozumieniem na poziomie zaawansowanym może sprawić Ci wiele przyjemności, gdyż bez problemu rozumiesz filmy w języku obcym, audycje, podcasty. Nadążasz za treścią słuchając nawet długich form, także w sytuacjach, gdy ich struktura nie jest oczywista, układ chaotyczny i gdy związki przyczynowo-skutkowe nie są dosłowne.

Czytanie

Podobnie, jak podczas słuchania, także i tutaj, czytając teksty w języku obcym rozumiesz dosłownie wszystko, bez względu na długość za złożoność tekstu. Potrafisz czytać i rozumieć prozę obcojęzyczną, rozpoznajesz cechy charakterystyczne dla poszczególnych gatunków. Charakterystyczne dla poziomu zaawansowanego jest także to, że w wystarczający sposób  rozumiesz teksty napisane językiem specjalistycznym, również wtedy, gdy język ten nie leży w obszarze Twojej specjalizacji.

Kursy na poziomie C1

Interesują Cię kursy języka angielskiego, niemieckiego lub innych na poziomie zaawansowanym C1?

Prześlij zapytanie do Paroli. Nasi wykwalifikowani lektorzy opracują indywidualny plan nauczania i pomogą Ci osiągnąć docelowy poziom zaawansowania językowego.

  Masz pytania? Zostaw kontakt do siebie.
  Oddzwonimy!

  Imię i nazwisko*

  Adres e-mail*

  Numer telefonu*

  Preferowane dni i godziny nauki, uwagi, wiek (w przypadku kursów dla dzieci)

  Jaki kurs Cię interesuje?*

  Poziom zaawansowania*
  Od zeraPodstawowy (A1-A2)Średniozaawansowany (B1-B2)Zaawansowany (C1-C2)

  Jak nas znalazłeś/aś?

  Przeczytałem/am i akceptuję Regulamin szkoły*
  Potwierdzam

  Zgoda na przetwarzanie danych*

  Wyrażam dobrowolnie i świadomie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Paroli Łukasz Tyczkowski oraz na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną.
  Nasza polityka prywatności
  Treść zgody na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną


  Angielski dla zaawansowanych C1

  W Szkole językowej Paroli możesz w każdej chwili zapisać się na kurs języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego dla osób zaawansowanych. Przygotujemy odpowiednie materiały i poprowadzimy Cię przez proces rozwijania znajomości języka obcego.

  Poznaj wszystkie poziomy zaawansowania wg CEFR

  Kliknij odpowiednią grafikę poniżej, aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych poziomach zaawansowania językowego. Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (z ang. Common European Framework of Reference for Languages, w skrócie CEFR).

  Poziom A1
  Poziom B1
  Poziom C1
  Poziom A2
  Poziom B2
  Poziom C2