Miło nam poinformować, że do grupy lektorów dołączyła nauczycielka języka hiszpańskiego. Tym samym hiszpański zagościł w ofercie Szkoły Paroli. Wszyscy mamy nadzieję, że zostanie tu na zawsze. Język ten daje nam możliwość porozumiewania się w wielu krajach na całym świecie, nie tylko w Hiszpanii. Warto więc wiedzieć, gdzie jest to język urzędowy. Argentyna, Dominikana, Hiszpania, Meksyk, Kuba – to tylko niektóre z miejsc, gdzie możemy porozumiewać się po hiszpańsku.

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Jeden z powodów został podany wyżej, natomiast jest ich o wiele więcej. Trzeba po pierwsze podkreślić fakt, że język hiszpański jest trzecim najpowszechniej używanym językiem na świecie. Różnie źródła podają, że hiszpańskim jako językiem ojczystym lub obcym posługuje się około półtora miliarda ludzi. Robi wrażenie, prawda? Także w USA jest to coraz bardziej popularny język.

Dużym atutem języka hiszpańskiego jest jego melodyjność. Zapewne nieraz słyszeliście na kanałach muzycznych piosenki różnych wykonawców (np. Shakiry) po hiszpańsku. Popularne są hiszpańskojęzyczne filmy oraz książki autorów pochodzących z Hiszpanii (Javier Marias, Miguel Cervantes czy Mario Vargas Llosa). Język hiszpański cały czas rośnie w siłę i staje się coraz ważniejszy także w Polsce.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kurs hiszpańskiego online z lektorem (przez Skype i w wirtualnej klasie). Więcej o naszych nauczycielach można przeczytać na stronie Nasi lektorzy.

5/5 - (Ocen: 3)